czwartek, 28 marca 2013

Mieszaj i łącz!

Szukacie książki na zabicie dziecięcej nudy? Na pobudzenie kreatywnego myślenia? Na zajęcie czasu dłużej niż 5 minut? Oto idealna pozycja fantastycznego autora:


Książka "The game of mix and match" pomogła nam w czasie lotu. Wprawdzie 2,5 godziny to może niezbyt długo, ale z drugiej strony - dla marudnego, niedoleczonego dziecka (powiedzmy sobie szczerze: dla zdrowego też byłoby podobnie ;)) wystarczająco by się wynudzić jak mops, wymyślać, wydziwiać i doprowadzić do szału rodziców ;) Ostatnia podróż samolotem była jednak całkiem znośna. Zaopatrzyliśmy się w odpowiedni prowiant (oprócz czegoś konkretniejszego, flipsy i ciasteczka ku zapchanej buzi), w muzykę (piosenki na tablecie), no i oczywiście w książeczki. Jedną z nich była ona:


Megapomysłowa! Każda strona pocięta jest na 4 części, a każda z nich przedstawia inny fragment danej rzeczy. Można łączyć odpowiednio lub zupełnie dowolnie, tworząc czasem zaskakujące twory - na tym polega cała zabawa.


 Chyba nie muszę pisać, że miałam jeszcze większą frajdę niż Amelinda? ;)


Inne pozycje tego autora są równie godne uwagi. Dopisałam je do naszej książkowej listy marzeń (długaśna ta lista straszliwie!) i Wy też czym prędzej to zróbcie ;)

"The game of mix and match"
 Hervé Tullet


P.S.  Może zauważyliście drobne zmiany na blogu? Nowa nazwa i nowa grafika. Nie stało by się tak bez Mery Selery. Za poświęcony czas, sugestie, cierpliwość - wielkie dzięki! 
Parę rzeczy muszę jeszcze dopracować, ale ogólny zarys już jest. Jak Wam się podoba?

8 komentarzy:

 1. świetna książka! A z nową nazwą i grafiką to był strzał w dziesiątkę :) pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. zmiany fajne :) a gdzie taką książeczkę można kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np. tu: http://www.empik.com/herve-tullet-the-game-of-mix-and-match-tullet-herve,p1061886419,ksiazka-p

   Usuń
 3. Zmiany zdecydowanie na lepsze!:))))) no w koncu to juz nie tylko Amelkowy swiat prawda?:)))

  A ksiazka rewelacja.poszukam jej na pewno

  OdpowiedzUsuń