sobota, 19 października 2013

Rodzeństwo (cz.1)

Jak to możliwe, że z jednego łona wyszły dwie tak różne osoby? ;) Ciekawam ogromnie, jak to się dalej rozwinie, w jakie osobowości się przeistoczą. Czy zostanie tak jak jest, czy zmieni o 180 stopni? Mogę tylko opisać zarys ich postaci na chwilę obecną.


Alexander - od początku ładnie je, śpi, mało płacze. Dużo się uśmiecha. Jest mało absorbujący. To najmilsza niespodzianka po brutalnych przeżyciach z jego siostrzyczką ;)Amelia od pierwszego dnia dawała nam popalić. Płakała, darła się, prawie nie spała. Dostawaliśmy szału i chcieliśmy skakać przez okno. Dużo czasu i energii pożarło nam jako-takie ogarnianie tematu spania (a i tak do dziś budzi się i przychodzi do nas w nocy, przespane w całości noce zdarzają się rzadziutko, ale zdarzają się - yuppi!). Dużo pracy zajęło nam, żeby jakoś to wszystko poukładać. W między czasie napotykaliśmy przeszkody w postaci refluksu, nietolerancji laktozy, bólu brzuszka i ząbków oraz innych niewyjaśnionych zagadnień.Amelka jest pełną energii dziewczynką. Wesołą, ale też sfochowaną (jak na kobitkę przystało) i upartą. Nie da sobie w kaszę dmuchać, o nie! Wiem, że nie zginie, bo swoją przebojowością wywalczy to, co chce (w odróżnieniu od matki rodzicielki...). Nie usiedzi w miejscu, musi skakać, biegać, śpiewać, tańczyć. Nie potrafi skupić się na jednej zabawie, co chwilę zabiera się za coś innego. Uwielbia towarzystwo, wariuje na punkcie innych dzieci.Czy zwariowała na punkcie Alexandra? I tak, i nie ;)

Bywa różnie. Od przytulanek, buziaczków, słodkich słów do zazdrości, złości, ostrości (choć ostatnio coraz lepiej w tym temacie)... Skupmy się jednak na tym, co dobre, bo tylko to chcemy pamiętać. Amelinda & Alex:

.Postaram się, aby fotki rodzeństwa znajdywały się tutaj cyklicznie - co miesiąc, w jednym poście.
Gorsze jakościowo zdjęcia pochodzą z telefonu, ale nie mogłam (no, nie mogłam!) się powstrzymać, aby je tu umieścić.

4 komentarze: